Start - gratulacje - rodzice & dziadkowie

Gratulacje dla rodziców & dziadków na rocznicę ślubu

Złote gody to okazja do złożenia najserdeczniejszych życzeń swoim dziadkom lub rodzicom. Pamiętaj o kilki prostych wskazówkach. Najbardziej elegancką formą składania życzeń są kartki upominkowe. Życzenia w nich zawarte muszą być oryginalne, adresat powinien poczuć, że są przeznaczone tylko dla niego. Treść życzeń powinna być adekwatna do okazji, wyraź w nich swoją miłość do adresatów, podkreśl, jak trwały i kochający się związek tworzą ze sobą i dają tym samym świadectwo swojej miłości. Bardzo trafionym elementem życzeń jest odwołanie się do pewnym wspólnych przeżyć i doświadczeń. Podziękuj rodzicom lub dziadkom za ich miłość, opiekę nad Tobą, podkreśl, że są wzorem dla Ciebie.

Możesz wtrącić jakąś zabawną kwestię, która na pewno wywoła uśmiech na twarzy adresatów. Pamiętaj, tu możesz znaleźć inspirację do Twoich osobistych życzeń, wykorzystaj te porady w celu stworzenia niezapomnianych i wzruszających słów, które pozostaną w sercach najbliższych na zawsze.

Przykłady gratulacje dla rodziców i dziadków:

Kochani rodzice!
Lata tak pędzą, choć serca wciąż młode,
Niech dni Wam się dłużą na te Gody Złote!
Niech czas w miejscu stanie i trwa tak bez końca,
Gdy dłonie splecione, gdy miłość gorąca!
Przykładem Nam bądźcie, jak uczuć płodzić,
Nauczcie nas kochać, jak uczyliście chodzić!

Tato – życzę Ci siły i pogody ducha,
By babskie gadanie nie wierciło Ci brzucha.
Mamo – cierpliwości Ci życzę i szczerze w to wierzę,
Gdy chłop Ci dogryza, na żarty to bierzesz.
Rodzice – żyć razem trudno i wiem doskonale,
Kobieta, mężczyzna to dwie sprzeczne fale.
50 lat mija i bardzo się cieszę, że płynąć razem jednak umiecie!

Babciu i Dziadku w dniu tym szczególnym,
Gdy słońce wstaje nad szczęściem wspólnym.
Życzę Wam zdrowia i wielu radości,
Życzę wszystkiego oprócz miłości.
Brzmi to nie ładnie lecz sami powiedzcie,
Czyż można życzyć powodzenia na mecie?

Dziadziu, babuniu!
Choć mam dziesięć lat i nie wiem wszystkiego, to bardzo Was kocham i powiem coś ładnego. Wiem, że ślub to urodziny męża i żony, a rocznica jest wtedy, gdy są np. Złote Gody.
Chcę żebyście byli szczęśliwi więc piszę życzenia – Wszystkiego Najlepszego w 50 rocznicę Waszego Narodzenia!

Tyle miłości i serca, tyle czułości i namiętności, tak wiele dobra i szacunku dla siebie - jedynie Wy potrafiliście okazywać to przez lat pięćdziesiąt. Mamy nadzieję, że nieustannie będziecie wzorem dla kolejnych pokoleń pragnących zaznać prawdziwej miłości.

W tym wyjątkowym dniu, symbolizującym miłość i szczęście, życzymy Wam jeszcze bardziej różowych okularów, jeszcze mocniej bijących serc, jeszcze bardziej pachnących poranków. Wskazujcie nam zawsze drogę ku miłości i zrozumieniu.

Najpiękniejsze chwile przeżyliśmy razem z Wami, patrząc na Wasze uczucie, powtarzając Wasze czułe gesty, ucząc się od Was słów miłości. Bądźcie dla nas nauczycielami szczęścia przynajmniej przez kolejne pięćdziesiąt lat.

Gdyby świat był tak szczęśliwy i zakochany jak Wy, stopniałyby lody, a zimy odeszły w niepamięć. Gdybyśmy potrafili kochać swoich najbliższych jak Wy, nasze domy przepełnione byłyby tylko radością. Dziękujemy za pięćdziesiąt lat w naszych sercach.

Gdy słyszę o trwałej, stabilnej i przezwyciężającej wszystko miłości, widzę Wasze twarze, Drodzy Rodzice. Tyle uśmiechów, łez radości i wsparcia daliście sobie nawzajem przez tych 50 lat! Tyle nadziei na wieczną miłość daliście mnie, swojemu dziecku.

Żadna przeszkoda nie okazała się na tyle silna, żeby stanąć na drodze Waszego szczęścia, trwającego już… 50 lat. Pół wieku razem, Kochani Dziadkowie, to najlepszy prezent, jaki mogliście dać swoim wnukom, w tym i mnie. Dziękuję za to, że pokazaliście mi, jak należy kochać.